Gmina Wielka Nieszawka

Menu

Przedszkole "Leśny Ludek" w Małej Nieszawce

Treść strony

Przedszkole Niepubliczne "LEŚNY LUDEK"
w Małej Nieszawce
ul. Leśna 1, 87-103 Toruń 5
tel. (056) 678 72 66
(tel. do Przedszkola w Toruniu (0-56) 622 33 46)

dyrektor: mgr Hanna Jaskułowska
przedszkole@lesnyludek.com.pl

www.lesnyludek.com.pl 

Przedszkole Niepubliczne "Leśny Ludek" w Małej Nieszawce funkcjonuje od dnia 1 września 2008 r. i jest czynne w godz. 7.00-17.00. W przedszkolu znajduje się jedna grupa dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Od samego początku naszej działalności stawiamy na wszechstronny rozwój psychofizyczny dziecka w wieku przedszkolnym. Staramy się to osiągnąć poprzez dobrą zabawę i rodzinną atmosferę w placówce. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna wspierana jest przez specjalistów z zakresu logopedii, plastyki, rytmiki, nauki j.angielskiego.
          Oferujemy naszym wychowankom wiele ciekawych zajęć dodatkowych, np. zajęcia z języka angielskiego, rytmikę, plastykę, a także dla zainteresowanych katechezę. Współpracujemy także z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Jej pracownicy chętnie służą nam pomocą i wsparciem w każdej trudnej sytuacji.  Każda z nauczycielek w swojej pracy pedagogicznej wykorzystuje elementy różnorodnych metod pracy z dziećmi. Aby coś poznać i zrozumieć trzeba to przeżyć, dlatego umożliwiamy także dzieciom oglądanie profesjonalnie przygotowanych przedstawień teatralnych, bądź to w przedszkolu, bądź w teatrze dla dzieci. Do naszego przedszkola zaprosimy artystów muzyków z koncertami i recitalami.
Bardzo ważnym elementem edukacji dzieci jest wdrażanie ich do zdrowego stylu życia, a przede wszystkim nabywanie umiejętności dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Podczas akcji edukacyjnych przygotowywanych przez nauczycielki dowiedzą się o tym, jak ważną sprawą jest bezpieczeństwo, w jaki sposób należy postępować, aby być bezpiecznym na drodze i w różnych życiowych okolicznościach. Poznają także swoje prawa jako dzieci, ale też uświadamiają sobie swoje obowiązki jako członkowie grupy przedszkolnej.
         Nasza placówka daje dzieciom możliwość sprawdzenia się w różnych dziedzinach i aspektach działalności i aktywności. Mają one możliwość rozwijania się w wielu kierunkach, a także wzmacniania swoich mocnych stron, a także kształcenia tych umiejętności, które stanowiły dla nich do tej pory trudności. Nauczycielki otaczają opieką każdego ze swych wychowanków, utrzymują z nimi i ich rodzicami dobry kontakt. Rodzice zaś mają możliwość codziennego kontaktu z nauczycielem swojego dziecka. Będą mogli też zobaczyć je na tle grupy podczas zajęć otwartych i uroczystości przedszkolnych, np Jasełek, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty.

 

LEŚNY  LUDEK  UCZY, BAWI  NAS
TUTAJ ZAWSZE MIŁO PŁYNIE CZAS !!!

  • Przedszkole "Leśny ludek"
  • Przedszkole "Leśny Ludek" w Małej Nieszawce

KONTAKT

  • Mapa

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce

ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice

tel. 56 678-12-12, 56 678-10-93

fax 56 678-12-12

e-mail sekretariat: sekretariat@wielkanieszawka.pl

Godziny pracy Urzędu: 

poniedziałek, środa, czwartek: 7:00 - 15:00

wtorek: 7:00 - 16:00

piątek: 7:00 - 14:00

Stopka