Gmina Wielka Nieszawka

Menu

Wydarzenia kulturalne 2019

Treść strony

XXV Finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki w Żninie

XXV FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU

PIOSENKI W ŻNINIE

13 kwietnia 2019r. w Żnińskim Domu Kultury odbył się XXV  Finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Organizatorem Festiwalu byli Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy, Żniński Dom Kultury w Żninie oraz ośrodki na terenie województwa kujawsko- pomorskiego.

Celem Festiwalu jest:

- prezentacja dorobku artystycznego solistów i dziecięcych zespołów wokalnych

- promocja dziecięcej twórczości muzycznej

- wyłonienie utalentowanych wykonawców przez stworzenie możliwości wszechstronnego prezentowania ich uzdolnień

- pomoc w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji artystycznych i  warsztatowych
W festiwalu brali udział dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Festiwal ma charakter dwustopniowy, w finale brali udział laureaci eliminacji rejonowych z terenu całego województwa. Naszą gminę oraz cały powiat reprezentowała Magdalena Sobecka  (uczennica klasy gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej w Cierpicach). Na co dzień Magda rozwija swoją pasję jaką jest muzyka ćwicząc śpiew w Młodzieżowym Zespole Wokalnym „MIXTER” działającym przy GCK pod opieką p. Aliny Sobeckiej. Ponad rok uczy się również gry na ukulele w New Art. Yamaha w Toruniu. 1 marca 2019r. Magdalena  na konkursie powiatowym zajęła II miejsce za wykonanie piosenki "Ja dla Pana czasu nie mam"  z repertuaru Hanny Banaszak i tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Magdalenie  gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

Akcja charytatywna "Wiosenne Granie dla Zosi Kryszewskiej"

Dnia 09.03.2019r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach odbyło się Wiosenne Granie dla Zosi Kryszewskiej. W programie było wiele atrakcji, m.in. bajka w wykonaniu Teatru MagMowcy, Mini Playback Show, wata cukrowa, popcorn, kawiarenka i fotobudka, a to wszystko dla Zosi Kryszewskiej, na jej leczenie i rehabilitację.

Dodatkową atrakcją był występ solistek działających przy GCK w Małej Nieszawce pod opieką p. Aliny Sobeckiej oraz jazda konno, zorganizowana przez p. Katarzynę Streich.

Przeprowadzono zbiórkę publiczną nr 428/2015/1306/OR do puszek kwestarskich na rzecz Zofii Kryszewskiej (leczenie i rehabilitacja). Zbiórka publiczna odbyła się pod patronatem fundacji "Złotowianka", ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów, na mocy pozwolenia MAC nr 2015/1306/OR. Zebrano kwotę 2600,38 zł.

W spotkaniu wzięło udział bardzo wielu mieszkańców i przybyłych gości, m.in. posłanka Pani Iwona Michałek, Wójt Gminy Pan Krzysztof Czarnecki oraz Radni Gminy Wielka Nieszawka.

 

 

Uroczystość z okazji "Dnia Kobiet"

W dniu 8 marca 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Małej Nieszawce odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Wielka Nieszawka Pan Krzysztof Czarnecki i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pan Jarosław Dąbrowski. Wójt przywitał licznie przybyłe Panie i wraz z Dyrektorem GCK oraz radnymi odśpiewał „Sto lat” dla Pań z okazji ich święta. Następnie zgromadzeni na sali widowiskowej widzowie obejrzeli przestawienie teatru Afisz pod tytułem „Zagryziakowie - spokojnie to tylko sąsiedzi”. Wspaniała gra aktorska, pełne humoru dialogi, przeplatane zabawnymi piosenkami przy brawurowym akompaniamencie wprawiły wszystkich w doskonały nastrój, na twarzach pojawił się uśmiech. Kolejną atrakcją była loteria losowa, na którą nagrody zostały ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców i instytucje z terenu gminy. Rozlosowano vouchery na kompozycje kwiatowe, rośliny zielone, zabiegi kosmetyczne, przepiękną ceramiczną biżuterię, wejścia na kręgielnię, na basen i do saun oraz vouchery na smaczne jedzenie.

Przewidziano też słodki poczęstunek. Panie częstowały się słodkim tortem przygotowanym specjalnie na tę okazję oraz wysłuchały utworów granych na pianinie przez Dyrektora GCK. Skoczna muzyka popularnych szlagierów zachęciła je do wspólnego śpiewu. Zorganizowany wieczór był wyjątkowy, a atmosfera pogodna. Bardzo cieszy nadzwyczajna frekwencja, która przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Wójt Gminy serdecznie dziękuje Paniom za przybycie. Ogromne podziękowania składa przedsiębiorcom i instytucjom za uatrakcyjnienie uroczystości, dzięki przekazanym na loterię upominkom: Restauracji „Rancho”, Barowi „Kuchnia Edyty”, salonowi kosmetycznemu „Kubana”, Pizzerii Mamma mia”, Centrum Sportu i Rekreacji „Olender”, kwiaciarni „Bajka”, pracowni ceramicznej „DDDecor”, Centrum Ogrodniczemu „Zielony Raj” oraz Nadleśnictwu Cierpiszewo.

Spektakl Teatru Afisz został sfinansowany z budżetu partycypacyjnego na 2019 r. w ramach projektu ogólnogminnego „Kwartalne spotkanie ze sztuką”.

W dniu 10.03.2019 r. Wójt brał również udział w spotkaniu z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanym przez Radną Gminy Jadwigę Szczygielską dla mieszkanek Brzozy w salce przy kościele w Czerniewicach. Na spotkanie przybyli Ks. Proboszcz z Czerniewic oraz Radny Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Jacek Gajewski.

 

Sukces naszych solistów podczas XVIII Powiatowego Festiwalu Piosenki "Śpiewajmy razem"

Sukces naszych solistów w XVIII Powiatowym

Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
1 marca 2019r.  w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury w Chełmży odbył się XVII  Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej p.n. 'Śpiewajmy razem'. Organizatorem konkursu była PiMBP oraz Chełmżyński Ośrodek Kultury. Celem imprezy jest popularyzacja piosenki dziecięcej, integracja środowiska dzieci i młodzieży, podnoszenie kultury muzycznej oraz wymiana doświadczeń. Uczestnicy prezentowali się na scenie w trzech kategoriach wiekowych: 7- 9 lat, 10- 13 lat, 14-16 lat.

Tego dnia na scenie zaprezentowało się ponad  50  wykonawców, wśród nich soliści z gminy Wielka Nieszawka.
Utalentowani soliści  reprezentujący naszą gminę po raz kolejny nas nie zawiedli i wszyscy zdobyli wspaniałe miejsca.

- w kategorii I (7-9 lat)

Lena Wojciechowska- II miejsce

Dominika Sobczyńska- III miejsce

- w kategorii II (10-13 lat)
- Wiktoria Pawłowska- III miejsce

w kategorii III (14- 16 lat )

- Magdalena Sobecka- II miejsce

Dodatkowo jury nagrodziło Magdalenę Sobecką i wybrało ją do Finału Wojewódzkiego „AWANS 2019”, który odbędzie się 13.04.2019r. w Żninie. Magdalena będzie tam reprezentować cały powiat toruński.
Wszystkich solistów do konkursu przygotowała p. Alina Sobecka.

Wszystkim solistom za udział i godne reprezentowanie naszej gminy bardzo dziękujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

 

 

II Orszak Trzech Króli

II ORSZAK TRZECH KRÓLI

 

W dniu 6 stycznia 2019 r. w Gminie Wielka Nieszawka odbył się II Orszak Trzech Króli, którego organizatorami byli: Wójt Gminy Wielka Nieszawka Pan Krzysztof Czarnecki, proboszcz parafii pw. N.M.P. Królowej Polski w Cierpicach ks. kan. Tomasz Pokornowski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce ks. kan. Zygmunt Kwiatkowski, Gminne Centrum Kultury w Małej Nieszawce oraz CSiR "Olender" ww Wielkiej Nieszawce. Po zakończeniu mszy św. w kierunku CSiR "Olender" wyruszyły dwa barwne orszaki. We wspólnym kolędowaniu wzięły udział: dzieci z Gminnego Przedszkola w Małej Nieszawce, dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Leśny Ludek" w Małej Nieszawce, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach, zespół „Appassionata”, zespół „Leśna Kraina”, zespół seniorów „Wspomnienie”. Na scenie zaprezentowały się również: Muzyczna Grupa GAMA, grupa wokalna PULS, oraz solistki: Dominika Wyborska, Martyna Barczak, Magdalena Sobecka działające przy Gminnym Centrum Kultury w Małej Nieszawce pod opieką Aliny Sobeckiej.

Ponadto kolędy i pastorałki wykonali goście specjalni czyli Pani Karolina Zielińska i Pan Marek Piątkowski, którzy zaprezentowali mniej znane kolędy i pastorałki.

Dla wszystkich uczestników była gorąca herbata i pączki.

Wspólne kolędowanie poprowadziła Pani Alina Sobecka. Był to magiczny dzień, wypełniony przepiękną muzyką i cudownymi dźwiękami.

 

KONTAKT

  • Mapa

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce

ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice

Dane kontaktowe

Godziny pracy Urzędu

  • poniedziałek: 7:00-15:00
  • wtorek: 8:00-16:00
  • środa: 7:00-15:00
  • czwartek: 7:00-15:00
  • piątek: 7:00-15:00

Przetwarzanie danych osobowych

Kontaktując się z nami poprzez wysłanie do nas wiadomości przy użyciu poczty elektronicznej – wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu obsługi korespondencji pomiędzy Państwem, a Administratorem. Administratorem Państwa danych osobowych będzie Wójt Gminy Wielka Nieszawka. Można się z nim kontaktować w następujący sposób: listownie na adres siedziby: Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce, ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice, e-mailowo: zastepca.wojta@wielkanieszawka.pl, telefonicznie 56 678 12 12. Do kontaktów w sprawie ochrony Państwa danych osobowych został także powołany inspektor ochrony danych, z którym można się kontaktować wysyłając e-mail na adres iod1@wielkanieszawka.pl, szczegóły na: https://www.wielkanieszawka.pl/klauzule-rodo

Stopka