Gmina Wielka Nieszawka

Menu

Aktualności 2021

Treść strony

Rozkład jazdy autobusów od 1 stycznia 2022 r.

Od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy rozkład jazdy

Podsumowanie 2021 roku - prezentacja

Koniec roku to czas refleksji i podsumowań. Przedstawiam Państwu to, co udało się zrealizować na terenie Gminy Wielka Nieszawka w 2021 roku.

Życzenia Bożonarodzeniowe 2021

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku 2022...

24 grudnia 2021 r. i 07 stycznia 2022 r. dniami wolnymi od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Wielka Nieszawka

Zarządzenie nr 98/2021 Wójta Gminy Wielka Nieszawka z dnia 17.12.2021 r. w sprawie ustalenia dni 24 grudnia 2021 r. i 07 stycznia 2022 r. dniami wolnymi od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Wielka Nieszawka.

Prawie 50 milionów złotych dla 20 "LGD" z naszego regionu

Prawie 50 milionów złotych zostanie przekazanych na uruchomienie nowych firm, rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej oraz aktywizację mieszkańców terenów wiejskich 20 Lokalnym Grupom Działania z naszego regionu

Nowe dowody osobiste zawierające odciski palców - komunikat

W związku z konieczność zapewnienia bezpiecznego wdrożenia z dniem 7 listopada br. rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców, uprzejmie informuję o skróceniu załatwiania spraw z zakresu dowodów osobistych w dniu 5 listopada do godz. 12.00. 

Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR w rozwoju cyfrowym

W ramach "Grantów PGR" uczniowie spokrewnieni w linii prostej z osobami, które kiedyś pracowały w PGR-ach mogą otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego

12.11.2021 r. (piątek) dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy w Wielkiej Nieszawce

12.11.2021 r. (piątek) dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy w Wielkiej Nieszawce.
06.11.2021 r. (sobota) wyznacza się dniem pracy w Urzędzie.

Rządowy Funduszu "Polski Ład" - dofinansowanie dla Gminy Wielka Nieszawka

Gmina Wielka Nieszawka otrzymała dofinansowanie w wysokości:
4.987.500 zł w ramach Rządowego Funduszu "Polski Ład", Program Inwestycji Strategicznych

Informacja ze strony Energa - Operator o planowanych wyłączeniach prądu:

Wyłączenia prądu: 05.10.2021 r. w godz. 8:00 - 18:00

Ścieżka rowerowa - plan prac na tydzień 40

Wykonawca robót informuje, że na tydzień 40 planuje prowadzenie prac na następujących odcinkach:

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. zaprasza na konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu Gustorzyn – Gardeja.

Celem konsultacji jest przekazanie informacji na temat projektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Gustorzyn – Gardeja oraz zebranie uwag i wniosków dotyczących inwestycji.

Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody w dniu dzisiejszym spowodowana jest awarią sieci wodociągowej. Usuwanie awarii potrwa ok. 3 godzin

Nabór uczestników do projektu pt. "W Kujawsko-Pomorskiem Mówisz - masz — certyfikowane szkolenia językowe"

Uprzejmie informujemy o trwającym naborze uczestników do projektu pt. "W Kujawsko-Pomorskiem Mówisz - masz - certyfikowane szkolenia językowe".
W szkoleniach z języka angielskiego mogą wziąć udział osoby dorosłe od 18 do 65 lat bez względu na wykształcenie, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem, kwalifikacji lub kompetencji językowych.

77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - 01 sierpnia 2021 r. o godz.17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena)

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 01 sierpnia 2021 r. o godz.17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

Dodatkowe 2 dotacje dla mieszkańców sołectwa Mała Nieszawka

Szanowni Mieszkańcy.
Przypominam, że dzisiaj o 14:00 rozpoczynamy losowanie dwóch dodatkowych dotacji na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza. Losowanie na żywo w transmisji na gminnej stronie Facebook.

Ogólnopolska Akcja “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów!”

Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - akcja pod patronatem GovTech

Informacja o stanie konta ubezpieczonego już na PUE ZUS

ZUS zakończył udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU).
Podobnie jak w ubiegłym roku, stan konta można sprawdzić wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Internet światłowodowy - pozyskiwanie zgód

Przypominamy że Firma ATEM POLSKA Sp. z o.o. działająca w imieniu Inwestora NEXERA Sp. z o.o. realizuje na terenie Gminy, Program Operacyjny Polska Cyfrowa polegający na dostarczeniu do osób prywatnych oraz firm, szerokopasmowego Internetu światłowodowego.

Uwaga - zmiana godzin pracy Urzędu

W Urzędzie obowiązują następujące (nowe) godziny rozpoczynania i kończenia pracy:
poniedziałek, środa, czwartek piątek 7.00-15.00,
wtorek 8.00-16.00

Gminne kolonie letnie w 2021 r.

Kolonie letnie dla mieszkańców gminy Wielka Nieszawka odbędą się w dn. 16.07-29.07.2021 r. w ośrodku wypoczynkowym "Harnaś" w miejscowości Bustryk (Ząb)

Dyżury telefoniczne ZUS

Placówki ZUS w regionie organizują kolejne telefoniczne dyżury z ekspertami, które odbędą się w dniach od 21 do 30 czerwca. Pytać będzie można m.in. o zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym, o zgłaszanie do ZUS-u umów o dzieło, e-usługi w ZUS, rentę socjalną, rentę rodzinną, świadczenia międzynarodowe, emerytury czy zasiłek macierzyński z tytułu urodzenia dziecka po ustaniu ubezpieczenia chorobowego

83. batalion lekkiej piechoty w Grudziądzu - ogłoszenie

W ramach 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej tworzy się w Grudziądzu 83. batalion lekkiej piechoty, który ma mieć 650 etatów dla terytorialsów i ok 50 stanowisk dla żołnierzy zawodowych.

Komunikat Wójta Gminy Wielka Nieszawka z dnia 18 maja 2021 r.

W nawiązaniu do pisma Starosty Toruńskiego z dnia 17.05.2021 r. informuję, że w dniach 17 do 20 maja 2021 r., odbędzie się ćwiczenie pk. „RENEGATE – SAREX 21” z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Osiem par małżeńskich z terenu gminy Wielka Nieszawka świętowało w sobotę 8 maja 2021 r. jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego.

Życzenia Wielkanocne

Pełnych radości, zdrowia i miłości Świąt Wielkanocnych.
Niech w tym trudnym dla wszystkich czasie, okres Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie wiarę i nadzieję na lepsze jutro.
Spokojnych i rodzinnych Świąt oraz wiosennego nastroju.

Życzy
Wójt Gminy Wielka Nieszawka
Krzysztof Czarnecki
wraz z pracownikami Urzędu Gminy w Wielkiej Nieszawce

Ruszyły wypłaty pierwszych trzynastek

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypadł na 1, 5 i 6 kwietnia mają powody do zadowolenia. Powinni otrzymać trzynastą emeryturę jeszcze przed Wielkanocą. W tym roku to kwota 1250,88 zł brutto. Pozostali trzynastkę otrzymają wraz z kwietniową emeryturą lub rentą.

Zadzwoń do eksperta ZUS - 8 kwietnia

Placówki ZUS w Toruniu, Grudziądzu i we Włocławku zapraszają na dyżur telefoniczny, który odbędzie się 8 kwietnia. Będzie można pytać o ulgi w opłacaniu składek, świadczenia emerytalno-rentowe, e-usługi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy świadczenia z tytułu wypadków oraz chorób zawodowych.

Koronawirus - praca Urzędu Gminy w Wielkiej Nieszawce

W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa SARS CoV-2,
Informuję, że sprawy wymagające niezwłocznego załatwienia, dla których przepisy prawa wymagają osobistej obecności
(tj. sprawy dot. rejestracji urodzeń, rejestracji zgonów i dowodów osobistych), będą załatwiane po uprzednim umówieniu wizyty
w Urzędzie Gminy w Wielkiej Nieszawce, na podstawie zgłoszenia dokonanego wcześniej telefonicznie, pisemnie lub w formie elektronicznej (e-mail, ePUAP).
 
Przypominam, że interesanci, którzy będą obsługiwani w Urzędzie Gminy, są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących zasad zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS CoV-2, w szczególności do zdezynfekowania rąk, osłonięcia ust i nosa za pomocą maseczki oraz zachowania dystansu, a także do podania danych osobowych i danych do kontaktu.

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce
ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice
tel. 56 678-12-12, 56 678-10-93
fax 56 678-12-12
e-mail sekretariat: sekretariat@wielkanieszawka.pl

Godziny pracy Urzędu:
poniedziałek, środa, czwartek: 7:00 - 15:00
wtorek: 7:00 - 16:00
piątek: 7:00 - 14:00

Z poważaniem,
Wójt Gminy Wielka Nieszawka
Krzysztof Czarnecki

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom wszelkiej pomyślności, zdrowia, spełnienia marzeń oraz sukcesów w życiu osobistym
i zawodowym.

Przebudowa placu zabaw w Cierpicach

Wójt Gminy Wielka Nieszawka podpisał umowę na przebudowę placu zabaw na terenie Gminy Wielka Nieszawka, zlokalizowanego
w Cierpicach, dz. Nr 100/41, 100/42 przy osiedlu "Stokrotka".

Wzrosty stanów wody

W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na dolnym odcinku Wisły, poniżej stopnia Włocławek, przewiduje się wzrosty stanów wody do stanów ostrzegawczych i powyżej od godz. 9.00 dn. 04.03.2021 r. do godz. 15.00 dn. 05.03.2021 r.

Zamelduj się w gminie

Meldując się w naszej gminie wspierasz nasz wspólny budżet, dzięki któremu możemy się rozwijać. Na dochód gminy składa się m.in. podatek PIT. Podatek od osób fizycznych to ważna składowa budżetu.

Znaleziono psa

Uwaga. 14 lutego w miejscowości Mała Nieszawka znaleziono psa. Piesek przebywa aktualnie w Schronisku dla Bezdomnych zwierząt w Toruniu. Pies poz. 21/0107.
Prosimy o pomoc w odnalezieniu właściciela. 

Ogłoszenie - Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wielkiej Nieszawce prosi o zgłaszanie par małżeńskich, które w 2021 roku obchodzą
Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Bilety miesięczne Arriva

W kasie biletowej na dworcu autobusowym Arriva Bus Transport Polska Sp. z o.o. można wymieniać bilety miesięczne zakupione przed 6 stycznia 2021 r.
Różnica cen biletów zostanie zwrócona.

KONTAKT

  • Mapa

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce

ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice

Dane kontaktowe

Godziny pracy Urzędu

  • poniedziałek: 7:00-15:00
  • wtorek: 8:00-16:00
  • środa: 7:00-15:00
  • czwartek: 7:00-15:00
  • piątek: 7:00-15:00

Przetwarzanie danych osobowych

Kontaktując się z nami poprzez wysłanie do nas wiadomości przy użyciu poczty elektronicznej – wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu obsługi korespondencji pomiędzy Państwem, a Administratorem. Administratorem Państwa danych osobowych będzie Wójt Gminy Wielka Nieszawka. Można się z nim kontaktować w następujący sposób: listownie na adres siedziby: Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce, ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice, e-mailowo: zastepca.wojta@wielkanieszawka.pl, telefonicznie 56 678 12 12. Do kontaktów w sprawie ochrony Państwa danych osobowych został także powołany inspektor ochrony danych, z którym można się kontaktować wysyłając e-mail na adres iod1@wielkanieszawka.pl, szczegóły na: https://www.wielkanieszawka.pl/klauzule-rodo

Stopka