Gmina Wielka Nieszawka

Menu

Szlaki rowerowe

Treść strony

TURYSTYCZNE SZLAKI ROWEROWE

W 2004 roku na terenie Gminy Wielka Nieszawka zostały utworzone turystyczne szlaki rowerowe:

SZLAK CZERWONY- z Torunia przez Rudak i Czerniewice, starą drogą we wsi Brzoza przy krawędzi skarpy doliny Wisły obok ośrodka agroturystyki, cmentarza ewangelickiego, drewnianych domów wiejskich, leśniczówki Karczemka, kościoła w Otłoczynie, przez Ciechocinek do Nieszawy.

SZLAK CZARNY- od stacji PKP w Cierpicach, obok leśniczówki Nieszawka, zajazdu Chałupa, domów wiejskich w Wielkiej Nieszawce, biwaku i XIX wiecznej leśniczówki Dybowo + relikty młynów w dolinie rzeki „Zielonka”, ścieżka dydaktyczna, biwak, leśniczówka Zielona i grupa 600 letnich dębów. Osada Jarki, przez wydmy leśne, obok dawnej leśniczówki Lesisko i drzew pomników przyrody. Dalej wiedzie do Solca Kujawskiego, Bydgoszczy, doliną Wisły, do Tczewa i drugą stroną przez Grudziądz, Chełmno i Unisław wraca do Zamku Bierzgłowskiego (480 km)

SZLAK ZIELONY- od strony Zamku Dybowskiego i Fortu X wzdłuż wału przeciwpowodziowego, obok ruin zamku i drewnianego kościoła w Małej Nieszawce oraz Urzędu Gminy, wiejskich domów, cmentarza Manonitów i grodzisk w Wielkiej Nieszawce, wał przeciwpowodziowy i przepompowania wód  w Dybowie, następnie przejazd na krawędź wysoczyzny, drogą  na Rojewo obok wydm leśnych, do szlaku czarnego. Szlak dalej jest planowany aż do Inowrocławia.

SZLAK NIEBIESKI- od Torunia obok cmentarza, szkoły, ośrodka kultury i Rancho w Małej Nieszawce, przejazd przez wydmy leśne, obok szkoły, budynków kolejowych i stacji PKP w Cierpicach, do osiedla Kąkol i doliny Zielonki;

SZLAK CZERWONY- drogą z Gniewkowa, ścieżka dydaktyczna  i Nadleśnictwo Cierpiszewo, kościół i cmentarz w Cierpicach, obok budynku dawnego nadleśnictwa, pomników przyrody, hoteliku ”Zakątek Leśny”, wydm pomnika i cmentarza jeńców wojennych, wzdłuż drogi do Suchatówki. Szlak ten można „zamknąć” kontynuując go przy jeziorach w Suchatówce.

SZLAK ŻÓŁTY- z parkingu u zbiegu ul. Leśnej i drogi nr 10, obok pomnika i cmentarza jeńców wojennych, ujęcia wody, zjazdem  w Dolinę Wisły przez tory, obok cmentarza i szkoły w Małej Nieszawce do ruin zamku krzyżackiego.

 

       Bardzo miłą niespodziankę dla pasjonatów sportów zimowych stanowi fakt, że odcinki szlaków pieszych i rowerowych w terenach leśnych jak również na terenach polnych, znakomicie nadają się  do wykorzystania zimą jako narciarskie trasy biegowe.

 

 

KONTAKT

  • Mapa

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce

ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice

Dane kontaktowe

Godziny pracy Urzędu

  • poniedziałek: 7:00-15:00
  • wtorek: 8:00-16:00
  • środa: 7:00-15:00
  • czwartek: 7:00-15:00
  • piątek: 7:00-15:00

Przetwarzanie danych osobowych

Kontaktując się z nami poprzez wysłanie do nas wiadomości przy użyciu poczty elektronicznej – wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu obsługi korespondencji pomiędzy Państwem, a Administratorem. Administratorem Państwa danych osobowych będzie Wójt Gminy Wielka Nieszawka. Można się z nim kontaktować w następujący sposób: listownie na adres siedziby: Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce, ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice, e-mailowo: zastepca.wojta@wielkanieszawka.pl, telefonicznie 56 678 12 12. Do kontaktów w sprawie ochrony Państwa danych osobowych został także powołany inspektor ochrony danych, z którym można się kontaktować wysyłając e-mail na adres iod1@wielkanieszawka.pl, szczegóły na: https://www.wielkanieszawka.pl/klauzule-rodo

Stopka