Gmina Wielka Nieszawka

Menu

Nagrody i wyróżnienia

Treść strony

2 miejsce w ogólnopolskim Rankingu Tygodnika „Wprost”

Z satysfakcją informujemy, że Gmina Wielka Nieszawka zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim  Rankingu Tygodnika „Wprost” w kategorii gmin wiejskich, których jest w Polsce 1566 !

 

Zasady rankingu gmin przyjaznych mieszkańcom powstały na podstawie analizy parametrów finansowych, a także otrzymanych od gmin odpowiedzi na ankiety, w których pytano m.in. o liczbę miejsc w przedszkolach, budżet partycypacyjny, średnią liczbę uczniów przypadających na jedną klasę w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Zapytano również o średnią długość życia oraz przeciętną liczbę ludności przypadająca na jedną przychodnię lekarską, a także o poziom bezrobocia. Wśród parametrów finansowych obok danych na temat wydatków i dochodów gmin, środków unijnych i zadłużenia, badano poziom wydatków na kulturę i środowisko oraz ich dynamikę. W Gminie Wielka Nieszawka średnia długość życia wynosi 81 lat i jest najwyższa wśród samorządów biorących udział w rankingu. Atutem jest również minimalne bezrobocie – 3,1 %, podczas gdy średnia dla gmin wiejskich przekracza 10 %.

Systematycznie rośnie liczba mieszkańców gminy i obecnie sięga już prawie
5 tysięcy. Dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna i rekreacyjna, uzbrojone tereny, nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” i inne atrakcje -  tego właśnie  szukają mieszkańcy, aby spokojnie żyć.

wstecz

KONTAKT

  • Mapa

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce

ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice

tel. 56 678-12-12, 56 678-10-93

fax 56 678-12-12

e-mail sekretariat: sekretariat@wielkanieszawka.pl

Godziny pracy Urzędu: 

poniedziałek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00
środa: 7:00 - 15:00
czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 15:00

Kontaktując się z nami poprzez wysłanie do nas wiadomości przy użyciu poczty elektronicznej – wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu obsługi korespondencji pomiędzy Państwem, a Administratorem. Administratorem Państwa danych osobowych będzie Wójt Gminy Wielka Nieszawka. Można się z nim kontaktować w następujący sposób: listownie na adres siedziby: Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce, ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice, e-mailowo: zastepca.wojta@wielkanieszawka.pl  , telefonicznie 56 678 12 12. Do kontaktów w sprawie ochrony Państwa danych osobowych został także powołany inspektor ochrony danych, z którym można się kontaktować wysyłając e-mail na adres iod1@wielkanieszawka.pl , szczegóły na: https://www.wielkanieszawka.pl/klauzule-rodo

Stopka