Gmina Wielka Nieszawka

Menu

Aktualności 2019

Treść strony

Dożynki Gminne 2019

Dożynki Gminy Wielka Nieszawka.
Święto plonów w Gminie Wielka Nieszawka za nami. Przedstawiamy Wam fotorelację z tego wydarzenia.
Sobota postraszyła nas deszczem, jednak pozytywna energia mieszkańców i naszej Gminy przegoniła deszczowe niedzielne chmury i z uśmiechami na ustach mogliśmy świętować symboliczne zakończenie lata i zakończenie prac żniwnych.
Tegoroczne dożynki to szczególne wydarzenie, które odbyło się w naszej Gminie po kilkunastu latach, ponieważ do tej pory były to festyny, bez obrzędów dożynkowych. Dzięki staraniom nowego wójta, Krzysztofa Czarneckiego, to ważne święto dla całej społeczności wróciło do kalendarza gminnego.
Od tradycyjnego korowodu dożynkowego, przez mszę św., podczas której podziękowaliśmy za zbiory i wzajemną współpracę w wielu dziedzinach życia oraz poprosiliśmy, aby ta współpraca w naszej społeczności wydawała owocne plony w przyszłości. By dalej nacieszyć oko licznymi występami artystycznymi, a w międzyczasie rozpieścić nasze zmysły smaku potrawami przygotowanymi przez wystawców, wśród których m.in. swoje wyroby prezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Brzozy. Rodzinną atmosferę dożynek umilały występy artystyczne i muzyczne dzieci ze studia Sara Pach & Szulc - Studio Artystyczne oraz niepowtarzalny i wyjątkowy śpiew Sary Pach. Z drugiej strony dobiegały nas melodie piły mechanicznej, rzeźbiarza Rzeźbienie Piłą ANDRE, który wykonał na oczach widzów kunsztowną rzeźbę orła w drewnie.

Doceniając wkład, zaangażowanie, udział, a także występy artystyczne wszystkich zespołów i osób, pragniemy podkreślić ich obecność w tym wydarzeniu, co czynimy poniżej.
Swoim talentem artystycznym, jak i specjałami kulinarnymi i nie tylko zaszczycili nas:
Muzyczna Grupa Gama, grupa wokalna Puls, Martyna Barczak, Magdalena Sobecka oraz Dominika Wyborska. Wszyscy artyści zapewnili niezapomniane wrażenia. Oprócz artystów z GCK swoim występem oczarowały nas dzieci z Przedszkola w Małej Nieszawce.
Stowarzyszenie Wspólne Gniazdo, które przygotowało przepyszną grochówkę.
Zespół Wspomnienie i Pan Ewaryst Gajek.
Harcerze z terenu Gminy Wielka Nieszawka.
Firmie Herring z degustacją wyśmienitych śledzi.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, przyjaciołom, partnerom, a także pracownikom jednostek podległych Urzędowi Gminy Wielka Nieszawka oraz urzędnikom, radnym na czele z panem przewodniczącym Arkadiuszem Wyrzykowskim i sołtysom. Wszyscy włożyliście całe swoje serce w przygotowanie tego wydarzenia. Doceniamy każdą najmniejszą cegiełkę.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, odpocząć w strefie chillout przygotowanej przez nasze CSiR Olender w Wielkiej Nieszawce, ulepić własny piernik razem z naszymi przyjaciółmi z Toruńska Piernikarnia Mistrza Bogumiła czy wymalować na swojej twarzy maskę superbohatera.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i udział w zabawie dożynkowej, która nie odbyłaby się bez wielkiego zaangażowania i pomocy ze strony mieszkańców gminy, którzy pracowali przy jej organizacji od rana do wieczora przez kilka dni. Wielkie słowa uznania należą się także panu dyrektorowi GCK Mała Nieszawka, Jarosławowi Dąbrowskiemu, który czuwał nad przygotowaniem programu imprezy i przebiegiem wydarzenia.
Dziękujemy i zapraszamy za rok.

 • Dożynki korowód dożynkowy
 • Dożynki korowód dożynkowy
 • Wieniec dożynkowy
 • Wójt Gminy Wielka Nieszawka i ksiądz parafii w Małej...
 • Zdjęcie pamiątkowe po przekazaniu darów
 • rzeźbienie piłą mechaniczną
 • rzeźbienie piłą mechaniczną
 • warsztaty piernikarskie
 • występy artystyczne
 • koło godspodyń wiejskich Brzoza
 • malowanie twarzy
 • rzeźba orła
 • koncert Sary Pach
 • koncert Sary Pach
 • koło gospodyń wiejskich Brzoza

wstecz

KONTAKT

 • Mapa

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce

ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice

tel. 56 678-12-12, 56 678-10-93

fax 56 678-12-12

e-mail sekretariat: sekretariat@wielkanieszawka.pl

Godziny pracy Urzędu: 

poniedziałek, środa, czwartek: 7:00 - 15:00

wtorek: 7:00 - 16:00

piątek: 7:00 - 14:00

Stopka