Gmina Wielka Nieszawka

Menu

Aktualności 2017

Treść strony

Mieszkańcy do formy

Sołtysi sołectw Wielka Nieszawka i Cierpice zapraszają do udziału w projekcie finansowanym ze środków Funduszu Sołeckiego "Mieszkańcy do formy" realizowanym w dniach 5 czerwca - 3 lipca 2017 r.

W ramach projektu mieszańcy Gminy Wielka Nieszawka będą mogli bezpłatnie korzystać z oferty CSiR "Olender", a w niej do dyspozycji:

 • BASEN
 • FITNESS
 • SIŁOWNIA
 • NORDIC - WALKING

Telefoniczne zgłoszenie osób zainteresowanych uczestnictwem w projekcie przyjmowane są do dnia 31 maja 2017 r. pod numerami:

601 599 044 - Mirosław Cierzniewski - sołtys sołectwa Wielka Nieszawka

660 954 621 Ryszard Kryszewski - sołtys sołectwa Cierpice

Zakaz wstępu do lasu

Nadleśniczy Nadleśnictwa Cierpiszewo wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia zakazu wstępu do lasu w związku z koniecznością przeprowadzenia lotniczych zabiegów ratowniczych przeciwko szkodnikom drzew. Zakaz wstępu do lasu obowiązuje od dnia 15 maja do odwołania na terenie części leśnictw: Grodzyna, Chojnaty, Jarki, Zielona.

 

 • Ogłoszenie
 • Mapa sytuacyjna

XIII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej p.n. "Muzyka bez granic"

Wójt Gminy Wielka Nieszawka organizuje

XIII GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

I MŁODZIEŻOWEJ p.n. ”Muzyka bez granic”.

Jest to impreza o zasięgu gminnym i jej celem jest integracja oraz aktywizacja dzieci i młodzieży z przedszkola, szkół podstawowych, gimnazjalnych   i ponadgimnazjalnych  w dziedzinie muzyki, doskonalenie warsztatu artystycznego wykonawców, nauczycieli oraz instruktorów, a także promowania najlepszych artystów-amatorów z terenu naszej gminy.

Zmagania w poszczególnych kategoriach wiekowych oceniać będzie jury, które przyzna nagrodę główną festiwalu, I II i III miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wyróżnienia. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest spełnienie wymagań określonych w regulaminie. W związku z tym, że w ubiegłych latach Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem został  podzielony na dwa dni. I dzień konkursu dla dzieci w wieku 3-5 lat przypada  8 czerwca (czwartek) , a drugi termin dla czterech pozostałych kategorii wiekowych (Szkoły Podstawowe, Gimnazjalne, Szkoły ponadgimnazjalne) dn. 9 czerwca   (piątek). Ostateczny termin zgłoszeń oraz dostarczenia płyt z podkładami upływa dn. 31.05.2017r. Karty zgłoszenia oraz podkłady można również wysyłać drogą elektroniczną na adresy: osrodek_kultury.malanieszawka@op.pl lub alina.sobecka@op.pl Brak zgłoszeń oraz płyt (podkładów)  w określonym terminie dyskwalifikuje chętnych solistów.

 

 

 

 

 

 

Regulamin  XIII Gminnego Festiwalu

Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej p.n. „Muzyka bez granic”

 

1. Organizatorzy:

- Wójt Gminy Wielka Nieszawka mgr inż. Kazimierz Kaczmarek

- Ośrodek Kultury w Małej Nieszawce ul. Leśna 1 Mała Nieszawka

telefon kontaktowy 678-12-19 (osoba odpowiedzialna p. Alina Sobecka)

2. Termin Festiwalu

Festiwal odbędzie się:

- 8 czerwca  2017r. (czwartek)  o godz. 16:00 dla dzieci w wieku 3-5 lat

- 9 czerwca  2017r. (piątek) o godz. 16:30 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

3. Każdy uczestnik- wokalista prezentuje jeden dowolny utwór. Mile widziane utwory w języku obcym. Każdy z wokalistów ma prawo skorzystać z podkładu muzycznego zapisanego na płycie CD lub akompaniamentu na żywo. Wokalista może również wykonać utwory acapella. Ośrodek Kultury dysponuje pianinem oraz gitarą.

4. Poszczególne prezentacje oceni jury powołane przez  organizatorów wg proponowanych kryteriów:

- dobór repertuaru;

- warunki głosowe;

- interpretacja utworu;

- ogólny wyraz artystyczny;

      Jury wyłoni jedną osobę, która otrzyma nagrodę główną-  NAGRODA FESTIWALU oraz wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych (I, II, III miejsce).

Przewidziane są również wyróżnienia.

5. Kategorie wiekowe:

I kategoria wiekowa- dzieci 3- 5 lat (konkurs odbędzie się 9 czerwca  w czwartek)

II kategoria wiekowa- dzieci kl. I- III (konkurs odbędzie się 10 czerwca  w piątek)

III kategoria wiekowa- uczniowie kl. IV- VI 

(konkurs odbędzie się 10 czerwca   w piątek)

IV  kategoria wiekowa- młodzież  gimnazjalna

(konkurs odbędzie się 10 czerwca   w piątek)

V kategoria wiekowa- młodzież ponadgimnazjalna

(konkurs odbędzie się 10 czerwca w piątek)

6. Kolejność prezentacji konkursowych ustalają organizatorzy konkursu.

Na karty zgłoszeniowe czekamy do 31 maja  2016r.

Informacje szczegółowe – Alina Sobecka tel: 678-12-19

 lub 508-650-888

Ośrodek Kultury Mała Nieszawka ul. Leśna 1    87-103 Toruń

email: osrodek_kultury.malanieszawka@op.pl

alina.sobecka@op.pl

 

KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

Kategoria wiekowa

........................................................................................................................................

Imię i nazwisko solisty

…………………………………………………………………………………………

Instytucja delegująca

........................................................................................................................................

Repertuar

................................................................................................................................................................................................................................................................................

…………………………………………………………………………………………

Tytuł, autor tekstu, kompozytor, wykonawca*

5. Potrzeby techniczne, akustyczne

………………………………………………………………………………………..

6. Rodzaj podkładu- zaznaczyć krzyżykiem właściwy

CD-

Instrument (jaki?)-

  Acapella-

7.  Informacja o soliście (osiągnięcia, hobby itp.)

........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

                                         

Spotkanie autorskie z p. Zofią Stanecką

12 maja 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małej Nieszawce i w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach odbyły się spotkania autorskie z p. Zofią Stanecką, autorką wielu bajek i opowiadań dla dzieci, pełnych mądrości i ciepłego humoru. Największą popularność przyniosły jej książki z serii "Basia" opowiadające o małej dziewczynce, która próbuje zrozumieć otaczający ją świat i poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Autorka opowiadała dzieciom o swojej twórczości, jak wygląda jej codzienna praca i skąd czerpie pomysły. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się jaką drogę musi pokonać tekst literacki, aby mógł trafić do nas w formie książki. Dzieci miały również możliwość wcielenia się w rolę ilustratora i z różnych kształtów geometrycznych tworzyć własne ilustracje. W spotkaniach wzięło udział ok. 150 dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych. Na koniec spotkania dzieci miały okazję otrzymać autorskie dedykacje w książkach i pamiątkowe autografy na zakładkach książkowych. Spotkania te były miłym akcentem tegorocznego, ogólnopolskiego "Tygodnia Bibliotek".

 • IMG_3095.JPG
 • IMG_3107.JPG
 • IMG_3111.JPG
 • IMG_3119.JPG
 • IMG_3122.JPG
 • IMG_3129.JPG

Laur Społecznego Zaufania dla Gminy Wielka Nieszawka

Gmina Wielka Nieszawka została laureatem Lauru Społecznego Zaufania.

Laur Społecznego Zaufania to prestiżowa i jedyna w swoim rodzaju nagroda, jaką honorowane są przedsiębiorstwa i instytucje o najwyższej w ocenie klientów i konsumentów reputacji rynkowej.  Przyznawana od roku 2016 pozwala wskazać i wyróżniać przedsiębiorstwa i instytucje publiczne o znaczącym zaufaniu społecznym, które są swoistymi rynkowymi liderami ze względu na rzetelność oraz najwyższą jakości oferowanych produktów i świadczonych usług.

Na wyjątkowy charakter tej niepowtarzalnej nagrody, prócz jej unikalności i uznania jakie ze sobą niesie, składa się również i sposób jej przyznawania – Laur Społecznego Zaufania nadaje się wyłącznie na wniosek klientów i konsumentów. Stanowi on zatem swoiste podziękowanie danej firmie lub instytucji za pomyślną współpracę oraz jej rekomendację innym konsumentom – jest to najwyższa z możliwych forma wyróżnienia dla rynkowych podmiotów!

 • Laur Społecznego Zaufania
 • Laur Społecznego Zaufania

Relacja z majówki gminno- parafialnej w Cierpicach

Majówka gminno- parafialna w Ciepicach

Dnia 3 maja 2017r.  na boisku przy Kościele w Cierpicach już po raz ósmy odbył się festyn gminno-parafialny. Organizatorami festynu byli : Wójt Gminy Wielka Nieszawka Pan Kazimierz Kaczmarek oraz Proboszcz Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Cierpicach ks. Tomasz Pokornowski. Całość została poprzedzona mszą świętą , w czasie której grała Orkiestra Dęta z gminy Zławieś Wielka pod kierunkiem Krzysztofa Kędzierskiego.

Na scenie mogliśmy podziwiać : muzyczną grupę „GAMA, grupę wokalną „PULS” , młodzieżowy zespół wokalny „MIXTER” oraz solistki Dominikę Wyborską, Ewę Kochanowicz, Magdalenę Sobecką oraz Martynę Barczak działające  przy b. Ośrodku Kultury w Małej Nieszawce pod opieką p. Aliny Sobeckiej. Brawurowo, odważnie wystąpili na scenie najmłodsi czyli dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Leśny Ludek”, którzy co roku wzbudzają wielką euforię wśród mieszkańców swoim fantastycznym występem. Najmłodszych artystów również przygotowała p. Alina Sobecka. Ponadto na scenie zaprezentowały się: schola parafialna, zespół seniorów „WSPOMNIENIE”, zespół  „LEŚNA KRAINA”, i wielu innych wspaniałych artystów. Swoje programy artystyczne przedstawiły dzieci i młodzież z gminnych szkół: Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce, Szkoły Podstawowej w Cierpicach oraz Gimnazjum w Cierpicach. Przeprowadzono wiele konkursów z nagrodami: m.in. koło fortuny, przeciąganie liny, rzuty jajkiem, cięcie drzewa, bieg z żoną na plecach, itp. Wielką atrakcją po raz drugi  była loteria fantowa podczas której można było wygrać NAGRODĘ GŁÓWNĄ- piłę ufundowaną przez Wójta Gminy Wielka Nieszawka. Karnety na zajęcia fitness, na basen ze strefą saun oraz na siłownię ufundowało Centrum Sportu  i Rekreacji „Olender” w Wielkiej Nieszawce. W trakcie festynu dostępnych było wiele darmowych atrakcji dla dzieci np. zjeżdżalnie, trampoliny, czy malowanie twarzy. Mieszkańcy i goście mogli skorzystać ze stoisk z wyrobami lokalnymi: grochówka, ciasta, bigos z dziczyzną, potrawy z grilla  itp. Ponadto mieszkańcy mogli podziwiać stoiska z rękodziełami wykonanymi przez mieszkańców naszej gminy. W organizacji festynu pomogli: Akcja Katolicka, Nieszawskie Stowarzyszenie Samorządowe „Wspólne Gniazdo” oraz Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” w Wielkiej Nieszawce. Nagrodę na konkurs „przeciąganie liny” ufundowała hurtownia napojów „LOTEK”

Festyn zakończył Apel Jasnogórski, który odbył się o godz. 21:00.

 

 • DSC00004.JPG
 • DSC00005.JPG
 • DSC00009.JPG
 • DSC00020.JPG
 • DSC00022.JPG
 • DSC00028.JPG
 • DSC00034.JPG
 • DSC00071.JPG
 • DSC00083.JPG
 • DSC00096.JPG
 • DSC00116.JPG
 • DSC00142.JPG
 • DSC00145.JPG
 • DSC00161.JPG
 • DSC00221.JPG
 • DSC00239.JPG
 • DSC00247.JPG
 • DSC00267.JPG
 • DSC00294.JPG
 • DSC00298.JPG
 • DSC00303.JPG

Zaproszenie na konferencję dla eksporterów o instrumentach wsparcia eksportu

Konferencja odbędzie się w dniu 16 maja 2017 r., w godz. 9.30-13.00 w Toruniu, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Plac Teatralny 2 (patio, I p).

Tematyka konferencji poświęcona będzie dostępnym, nowoczesnym instrumentom wsparcia eksportu w obszarze instytucjonalnym, usługowym i finansowym, w kontekście wdrażanych systemowo zmian w oparciu o realizowaną Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w obszarze ekspansji zagranicznej.

W ramach wydarzenia założenia Strategii zaprezentuje przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju, natomiast każda z instytucji reprezentujących Grupę Polski Fundusz Rozwoju (Grupa PFR): PAIH, PARP, BGK i KUKE przedstawi własną ofertę bieżących i planowanych rozwiązań w zakresie wspierania internacjonalizacji przedsiębiorstw.

Konferencja skierowana jest do polskich przedsiębiorców z różnych branż, prowadzących wymianę handlową z zagranicą lub planujących ekspansję na zagraniczne rynki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Z uwagi na uwarunkowania organizacyjne uprzejmie prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do dnia 12 maja 2017 r.

Więcej informacji na stronie:

https://kujawskopomorskie.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/240778,zaproszenie-na-konferencje-program-ekspansji-miedzynarodowej-polskich-przedsiebiorstw-oraz-nowoczesne-instrumenty-wsparcia-eksportu-torun-16-maja-2017-r-.html

KONTAKT W SPRAWIE KONFERENCJI

logotyp COIE jpgKujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

e-mail: eksport@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 56 62 18 751.

 

Zrób mammografię na wiosnę!

Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

 

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

 

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Wielka Nieszawka – 22 maja na parkingu Urzędu Gminy, ul. Toruńska 12

 

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Agata Jabłonowska
Specjalista ds. Marketingu i PR
LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul.Nocznickiego 8a 81-454 Gdynia
m: 607 931 133 e: agata.jablonowska@luxmed-diagnostyka.pl

 

PLAKAT DO POBRANIA

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Wielkanocnych 

życzymy,  

aby blask prawdy o zmartwychwstaniu

rozświetlał wszelkie mroki codzienności,

a wiara w nowe życie napełniała serca wszystkich radością i pokojem.  

 

 

Przewodniczący Rady Gminy                                                                Wójt Gminy

      Ireneusz Śmiechowski                                                            Kazimierz Kaczmarek

 

 

Badawczo-promocyjny rejs kontenerowy Wisłą

Województwo Kujawsko-Pomorskie to szczególne miejsce w systemie dróg wodnych naszego kraju, gdyż właśnie tu krzyżują się dwie projektowane Międzynarodowe Drogi Wodne E40 i E70. Od wielu lat podejmujemy szereg działań i przedsięwzięć w kierunku rewitalizacji dróg wodnych i przywrócenia im właściwej roli w systemie transportowym kraju. Jednym z nich było przystąpienie, wraz z Miastem Bydgoszcz w 2016 r. do międzynarodowego projektu pn. „Zwiększenie mobilności towarów i logistyki w Rejonie Morza Bałtyckiego poprzez wzmocnienie transportu śródlądowego i morskiego oraz promocję nowych międzynarodowych usług żeglugowych” – akronim – EMMA, który skupia 21 partnerów z pięciu krajów nadbałtyckich. Celem projektu jest przede wszystkim poprawa konkurencyjności żeglugi śródlądowej względem pozostałych gałęzi transportu oraz rozwój połączeń intermodalnych w łańcuchu dostaw.

W ramach projektu zostanie zorganizowany m.in. pilotażowy, badawczo-promocyjny rejs kontenerowy Wisłą z portów morskich w głąb kraju do Tczewa, Grudziądza, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Płocka i Warszawy. Celem tego zadania jest identyfikacja utrudnień żeglugowych na drodze wodnej Wisły, z jakimi w obecnych warunkach nawigacyjnych, musi zmierzyć się armator, transportujący towar z portów morskich w głąb kraju oraz wzrost świadomości dotyczącej potrzeby włączenia żeglugi śródlądowej w system transportowy kraju. Rejs zaplanowano w dniach 19-27 kwietnia 2017 r. i oprócz aspektu demonstracyjnego przewidziane jest przeprowadzenie badań szlaku żeglugowego na odcinku Gdańsk – Warszawa, które zobrazuje obecny stan dolnej Wisły, jak również będzie pomocny przy wskazaniu najbardziej racjonalnego rozwiązania w celu jej pełnego udrożnienia.

 Zestaw będzie przepływał wzdłuż nadwiślańskich miast i gmin. W związku z powyższym chcielibyśmy Państwa poinformować o tym wydarzeniu. Nie we wszystkich miejscowościach istnieje możliwość zacumowania 50 metrowej barki z pchaczem, ale wiedząc o tym wydarzeniu, warto poinformować społeczeństwo zainteresowane rozwojem żeglugi śródlądowej w Polsce, by miało możliwość obserwowania jej z brzegu. Barka ta zatrzyma się m.in. w Grudziądzu, Bydgoszczy, Solcu Kujawskim, Toruniu i Włocławku.

 

Z wyrazami szacunku,

Marta Kunicka
Biuro ds. Dróg Wodnych
Departament Rozwoju Regionalnego
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Tel. 56 62  18 332, e-mail: m.kunicka@kujawsko-pomorskie.pl
www.facebook.com/pages/Kujawsko-Pomorskie-Forum-Wodne/400765119963525

 

Szczegółowy plan rejsu:

 • Plan rejsu

Przerwy w dostawie prądu

REJON DYSTRYBUCJI TORUŃ           

PRZERWY W DOSTAWIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ  

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych  zostaną pozbawieni napięcia  niżej podani odbiorcy

 Data

Godz.

Adres 

13.04.2017

08.30-14.30

Stacja  Cierpice 2 obw. Linia napowietrzna  tory ulice Bydgoska 2, a,b,c,f, Leśna 2, Zakątek 11, Szkolna 15, 16, 17, 40

Zagrożenie ptasią grypą oficjalnie odwołane

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu informuje, że od  5.04.2017 r., jest możliwe wypuszczenie kur z zamknięcia! Ukazało się nowe rozporządzenie MRiRW o warunkach utrzymywania kur przydomowych.

 Rozporządzenie do pobrania:

Zakaz wypalania traw

K O M U N I K A T

z dnia 27 marca 2017r.

            Powtarzające się w okresie wiosennym przypadki wypalania traw na łąkach, przydrożnych rowach, skarpach, nieużytkach i poboczach kolejowych powodują niekontrolowane pożary, skutkujące dużymi stratami materialnymi oraz zagrożeniem przemieszczenia się ognia na przyległe zabudowania i tereny leśne.

 

PRZESTRZEGAM MIESZKAŃCÓW GMINY PRZED TEGO TYPU DZIAŁANIAMI !!!!

 

        Przepisy prawne stanowczo zabraniają takich działań i w stosunku do osób nie respektujących tych postanowień mogą być wyciągane konsekwencje karno – administracyjne.

       Ponadto działania takie, wbrew niektórym poglądom nie poprawiają żyzności gleby, wprost przeciwnie przyczyniają się do jej wyjałowienia.

Wójt

(-) Kazimierz Kaczmarek

 

Podziękowanie za udział w spotkaniu

Wójt Gminy Wielka Nieszawka dziękuje mieszkańcom za udział w spotkaniu informacyjnym w dn. 20 marca 2017 r. na temat możliwości uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zainteresowane dofinansowaniem osoby prosimy o złożenie deklaracji udziału w projekcie do 3 kwietnia 2017 r. w związku z koniecznością przeprowadzenia w każdej zgłoszonej do projektu nieruchomości audytów do dnia 6 kwietnia 2017 r. 

Deklaracja do pobrania:

 • Spotkanie na temat dofinansowania instalacji...
 • Spotkanie na temat dofinansowania instalacji...
 • Spotkanie na temat dofinansowania instalacji...
 • Spotkanie na temat dofinansowania instalacji...
 • Spotkanie na temat dofinansowania instalacji...
 • Spotkanie na temat dofinansowania instalacji...
 • Spotkanie na temat dofinansowania instalacji...

DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET

7 marca 2017r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Małej Nieszawce już po raz 10 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet, której organizatorem jest Wójt Gminy Wielka Nieszawka Pan Kazimierz Kaczmarek. Spotkanie uroczyście rozpoczął Wójt Gminy Wielka Nieszawka Pan Kazimierz Kaczmarek. Następnie razem z Przewodniczącym Rady Gminy Wielka Nieszawka Panem Ireneuszem Śmiechowskim wręczył wszystkim Paniom kwiatek. W cudowny klimat wprowadzili wszystkich gości soliści działający przy Ośrodku Kultury w Małej Nieszawce pod opieką p. Aliny Sobeckiej, którzy przygotowali specjalny program muzyczny. Magdalena Sobecka wykonała piosenkę „Być kobietą” z repertuaru Alicji Majewskiej. Igor Witalis oczarował wszystkich brawurowym wykonaniem piosenki „Tak bardzo się starałem”. Dominika Wyborska wykonała kilka przepięknych i trudnych utworów: Gdzie Ci mężczyźni, Ukradła cyganka kurę i Odkryjemy miłość nieznaną. Tego dnia specjalnie dla pań wystąpił Teatr Impresaryjny Afisz , który zaprezentował spektakl kabaretowy "Miłość po włosku". Była to pikantna historia miłosna, która toczy się w rodzinie o mocno skomplikowanych wzajemnych zależnościach. Historia opowiedziana w piosenkach, których całkiem nowy, kabaretowy tekst przymierzono do lubianych włoskich przebojów znanych z repertuaru Drupiego, Adriano Celentano, Francesco Napoli i innych.

Wspaniała gra aktorska, kostiumy, scenografia, przepiękna  muzyka sprawiły, że brawom i gratulacjom nie było końca. Na koniec odbyła się loteria fantowa podczas której Wójt Gminy Wielka Nieszawka wręczył Paniom bony upominkowe , które ufundowali  „Kuchnia Edyty”, „Rancho”, Studio Urody p. Śliżewskiej, Salon Kosmetyczny „KUBANA”,  Centrum Sportu i Rekreacji „Olender”,  Restauracja Mamma Mia. Ponadto rozlosowano zestawy kosmetyków oraz słodycze Wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy!!!

 

Przybyłe Pani bawiły   się wyśmienicie i  humor wszystkim dopisywał.

 

 • data: 2017-03-08
 • DSC00018.JPG
 • DSC00019.JPG
 • DSC00020.JPG
 • DSC00021.JPG
 • DSC00022.JPG
 • DSC00025.JPG
 • DSC00026.JPG
 • DSC00029.JPG
 • DSC00030.JPG
 • DSC00036.JPG
 • DSC00045.JPG
 • DSC00046.JPG
 • DSC00047.JPG
 • DSC00049.JPG
 • DSC00051.JPG
 • DSC00053.JPG
 • DSC00054.JPG
 • DSC00055.JPG
 • DSC00061.JPG
 • DSC00063.JPG
 • DSC00066.JPG
 • DSC00068.JPG
 • DSC00079.JPG
 • DSC00084.JPG
 • DSC00090.JPG
 • DSC00091.JPG
 • DSC00093.JPG
 • DSC00106.JPG
 • DSC00109.JPG
 • DSC00117.JPG
 • DSC00118.JPG
 • DSC00122.JPG
 • DSC00123.JPG
 • DSC00124.JPG
 • DSC00125.JPG
 • DSC00126.JPG
 • DSC00131.JPG
 • DSC00133.JPG
 • DSC00136.JPG

Spotkanie w sprawie Odnawialnych Źródeł Energii

Wójt Gminy Kazimierz Kaczmarek zaprasza wszystkich mieszkańców, zainteresowanych możliwością uzyskania dofinansowania w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) – budowa instalacji fotowoltaicznych, na spotkanie, które odbędzie się  20  marca 2017 o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER. 

Gmina planuje opracowanie projektu, w ramach którego pozyska dofinansowanie, zleci i skoordynuje wykonanie mikroinstalacji OZE, z których korzystać będą gospodarstwa domowe z terenu naszej gminy. Zamierzamy uzyskać dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 50% wartości projektu, pozostałe 50% stanowić będzie wkład własny mieszkańców. Szacujemy, że wartość udziału własnego zamknie się w przedziale od 9 do 12 tys. zł, w zależności od ilości chętnych. Energia wytworzona w mikroinstalacji może być zużywana tylko na własne potrzeby gospodarstw domowych. Ostatecznymi odbiorcami projektu mogą być tylko osoby fizyczne.

Aby określić poziom zainteresowania mieszkańców Gminy Wielka Nieszawka realizacją inwestycji z zakresu rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii, przekazujemy Państwu w załączeniu krótką ankietę z prośbą o jej wypełnienie.

Wypełnioną ankietę należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy w Wielkiej Nieszawki lub przesłać w formie scan-u na adres sekretariat@wielkanieszawka.pl  do dnia 27.03.2017.

Nabór ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) - jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych, będzie obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia.

Punkt informacyjny
 dla kandydatów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej

  WKU w Toruniu

 ul.Wały gen. Sikorskiego 21

tel. 261 432 147

czynne w godz. 07.30-15.30

(od poniedziałku do piątku)

www.torun.wku.wp.mil.pl, e-mail: wkutorun@ron.mil.pl

Osoby zainteresowane służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej mogą uzyskać szczegółowe informacje lub zgłaszać swój akces:

1. Zgłaszając się osobiście do WKU w Toruniu: pokój nr 8

2. Telefonicznie pod nr telefonu: 261 43 21 47

3. Przesyłając akces zgłoszeniowy na adres: wkutorun@ron.mil.pl     

4. Przesyłając pocztą akces zgłoszeniowy na adres: WKU w Toruniu z dopiskiem "Wydział Rekrutacji" 

 

Wielki sukces naszych solistów w Konkursie Powiatowym!

XVI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

I MŁODZIEŻOWEJ 
P.N. „ŚPIEWAJMY RAZEM” W CHEŁMŻY
24 lutego 2017r. w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury w Chełmży odbył się XVI  Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej p.n. 'Śpiewajmy razem'. Organizatorem konkursu była PiMBP oraz Chełmżyński Ośrodek Kultury. Celem imprezy jest popularyzacja piosenki dziecięcej, integracja środowiska dzieci i młodzieży, podnoszenie kultury muzycznej oraz wymiana doświadczeń. Uczestnicy prezentowali się na scenie w trzech kategoriach wiekowych: 7- 9 lat, 10- 13 lat, 14-16 lat.

Tego dnia na scenie zaprezentowało się około 70  wykonawców.
Utalentowani soliści  reprezentujący naszą gminę po raz kolejny nas nie zawiedli i zdobyli wspaniałe, b. ważne wyróżnienia i miejsca.
- w kategorii 7-9 lat

Wiktoria Pawłowska- I miejsce

Igor Witalis- II miejsce

Sara Anders- III miejsce


- w kategorii 10-13 lat
- Ewa Kochanowicz- wyróżnienie

W kategorii 14- 16 lat 
- Martyna Barczak- II miejsce

Wszystkich solistów do konkursu przygotowała p. Alina Sobecka. Nasi zdolni soliści godnie reprezentowali naszą gminę na konkursie powiatowym.

 

XVI Festiwal Piosenki

 • 1.JPG
 • 10.JPG
 • 11.JPG
 • 12.JPG
 • 13.JPG
 • 14.JPG
 • 15.JPG
 • 16.JPG
 • 17.JPG
 • 18.JPG
 • 19.JPG
 • 2.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 24.JPG
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.JPG
 • 29.JPG
 • 3.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 34.JPG
 • 4.JPG
 • 5.JPG
 • 6.JPG
 • 7.JPG
 • 8.JPG
 • 9.JPG

Szkolenia dla kobiet z technik samoobrony

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu informuje o planowanym uruchomieniu od września 2017 r. drugiej edycji ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Samoobrona Kobiet to program bezpłatnych, kilkugodzinnych praktycznych szkoleń dla pełnoletnich kobiet, które chcą zdobyć umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. Zajęcia prowadzone przez najlepszych instruktorów Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony mają na celu pokazanie możliwości reagowania w przypadku zaskoczenia i zagrożenia atakiem fizycznym. Podczas zajęć kobiety będą uczone, jak adekwatnie reagować na zagrożenia. Kurs pozwoli na wytrenowanie nawyków obronnych oraz naukę podstawowych technik samoobrony.

Na terenie administrowanym przez WKU w Toruniu szkolenia odbywać się będą w bazie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzupełnień w Toruniu, ul. Sobieskiego 36.

Osoby zainteresowane szkoleniem mogą zgłaszać swój akces do wyznaczonych w WKU w Toruniu koordynatorów szkolenia:

kpt. Daniel Nykiel tel. 261 432 146,  Olga Kobusińska tel. 261 432 150

email: wkutorun@ron.mil.pl

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji i możliwości uczestnictwa w szkoleniach znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej:

Samoobrona Kobiet

 

 • Samoobrona kobiet
 • Samoobrona kobiet

Dzień Kobiet

Wójt Gminy Wielka Nieszawka Pan Kazimierz Kaczmarek zaprasza Panie na Dzień Kobiet. Spotkanie odbędzie się 7 marca 2017r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Małej Nieszawce. W programie min. przedstawienie Teatru Afisz pt. "Miłość po włosku". Zapraszamy!

kampania 1 % dla naszego regionu

Kampania „1% dla naszego regionu” po raz siódmy !!!

Od 2010 roku Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego kontynuuje kampanię pod nazwą "1% dla naszego regionu" - to już siódma edycja !

Z inicjatywy Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego powołany został zespół roboczy, który zajmuje się przygotowaniem i realizacją kampanii "1% dla naszego regionu"

Zespół składa się z przedstawicieli Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pracowników Biura Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i wybranych w otwartych wyborach przedstawicieli NGO nie zrzeszonych w Sejmiku NGO.

Zespół ma już za sobą kilka spotkań, podczas których wypracowane zostały metody, w oparciu o które chcemy dotrzeć z kampanią do jak największej rzeszy podatników, którzy bardziej uświadomieni zadecydują o przekazaniu części swojego podatku na rzecz OPP z regionu kujawsko-pomorskiego.

Jednym z wspólnych przedsięwzięć jest kampania medialna w radiu PIK oraz druk i kolportaż plakatów oraz ulotek, które w ramach zleconego organizacji pozarządowej zadania publicznego zostały przygotowane i przekazane do powiatów i gmin województwa w celach informacyjnych.

Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016, działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego można pobrać na stronie Województwa Kujawsko-Pomorskiego

http://www.ngo.kujawsko-pomorskie.pl/podziel-sie-procentem,16,l1.html

Lista OPP została zweryfikowana z listą ogólnopolską znajdującą się na stronie internetowej Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wg stanu na dzień 16 stycznia 2017 r.

Pamiętaj - możesz wspomóc organizacje działające w województwie kujawsko-pomorskim - nic Cię to nie kosztuje - nie zwlekaj i przekaż 1% na ich rzecz !

Warsztaty piernikarskie

DZIEŃ PACHNĄCY PIERNIKAMI

7 lutego 2017r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Małej Nieszawce dla dzieci wieku od 7- 12 lat z terenu naszej gminy Wójt Gminy Wielka Nieszawka zorganizował „Dzień Pachnący Piernikami”. W ramach tego święta dzieci brały udział w warsztatach lukrowania pierników dekoracyjnych. Słuchały legend, odgrywały scenki teatralne. Tego dnia odbyło się również spotkanie z Mikołajem Kopernikiem, który opowiadał o swoim życiu.  Każdy uczestnik otrzymał również słodki poczęstunek. Warsztaty prowadziła Piernikarnia Mistrza Bogumiła. W warsztatach wzięło udział 40 osób. Dzieciom z naszej gminy dziękujemy za fantastycznie spędzone popołudnie…  wesoło i twórczo.

Warsztaty piernikarskie

 • 1.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 10.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 11.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 12.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 13.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 14.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 15.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 16.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 17.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 18.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 19.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 2.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 20.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 21.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 22.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 23.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 24.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 25.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 3.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 4.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 5.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 6.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 7.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 8.JPG
  Warsztaty piernikarskie
 • 9.JPG
  Warsztaty piernikarskie

Ogłoszenie

Sołtysi Sołectw Wielka Nieszawka i Cierpice zapraszają dzieci i młodzież uczącą się do bezpłatnego skorzystania z basenu „OLENDER” w ramach realizacji środków z Funduszu Sołeckiego w dniach 6.02-19.02.2017.

 

Warunkiem koniecznym podczas wejścia na pływalnię jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej potwierdzającej zamieszkiwanie na terenie Sołectwa Wielka Nieszawka i Cierpice.

Kwalifikacja wojskowa

       Wójt Gminy informuje, że w dniach   13 – 15 marca  2017r. od godziny  8.00 w klubie  „KAMELEON” w Toruniu ul. Tuwima 9 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

            Do kwalifikacji zobowiązani są stawić się po raz pierwszy mężczyźni, którzy ukończą w tym roku 19 lat (urodzeni w 1998 r.) oraz starsi (do 24 roku życia), którzy do tej pory z jakichkolwiek powodów nie dopełnili tego obowiązku.

            Osoby powyżej 24 roku życia, które nigdy wcześniej nie stawały do kwalifikacji wojskowej mają obowiązek jak najszybciej zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Toruniu w celu uregulowania stosunku do służby wojskowej.

Obowiązek ten trwa do 50 roku życia.

 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - zmiama terminu

W lutym 2017 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie wyjątkowo czynny nie w ostatnią, ale w przedostatnią sobotę miesiąca tj. 18 lutego,

Bal Karnawałowy dla dzieci

4 lutego 2017r. (sobota) w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Małej Nieszawce odbył się po raz jedenasty Bal Karnawałowy dla dzieci, organizowany przez Wójta Gminy Wielka Nieszawka. Jest to impreza organizowana w ramach ferii zimowych.

Fantastycznie przebrane dzieci brały udział w różnorodnych konkursach oraz zabawach muzyczno- ruchowych. Podczas balu dokonano również wyboru Króla i Królowej Balu oraz najlepszej tancerki i tancerza. Wybrano również trzy najsympatyczniejsze postaci na balu. Dzieci bawiły się znakomicie. Każde dziecko otrzymało nagrody za udział w konkursach i świetną zabawę. W przerwie dzieci odpoczywały i spożywały słodycze i napoje. Bal dla dzieci oraz zabawy prowadziła p. Alina Sobecka. Nagrody oraz poczęstunek na Bal ufundował Wójt Gminy Wielka Nieszawka Pan Kazimierz Kaczmarek. W balu wzięło udział ponad 50 osób.

 

 

Bal Karnawałowy dla dzieci

 • 1.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 10.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 100.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 101.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 102.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 103.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 104.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 105.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 12.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 15.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 25.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 3.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 33.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 34.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 36.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 37.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 4.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 46.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 47.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 50.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 59.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 62.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 66.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 67.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 76.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 77.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 93.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci
 • 98.JPG
  Bal karnawałowy dla dzieci

Ptasia grypa

W związku z rozprzestrzenianiem się zjadliwej ptasiej grypy na terytorium RP służby kryzysowe, policja PSP i inspekcje podjęły zakrojone na szeroka skalę działania mające na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się  choroby

Przerwy w dostawie prądu

W związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych  zostaną pozbawieni napięcia  niżej podani odbiorcy

 Data

Godz.

Adres 

10.02.2017

08.30-13.30

Stacje Przechowalnia Ziemniaka, Mała Nieszawka 2, 22, 28,  Mała Nieszawka ulice Bydgoska, Leśna, Lisia, Krańcowa, Wodociągowa

Zwrot podatku akcyzowego w 2017 r.

O zwrot podatku ubiegać się może producent rolny, czyli osoba fizyczna, prawna bądź jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, będąca posiadaczem gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

 • w terminie od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.,
 • w terminie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2017 r.

       

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2017 r. wynosi: 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych

Pieniądze wypłacane będą w terminach:


3 - 28 kwietnia 2017 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

2 - 31 października 2017 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

WNIOSEK DO POBRANIA:

Podatek od środków transportowych 2017

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce przypomina, iż 15 lutego br. upływa termin składania deklaracji na podatek od środków transportowych (DT-1 wraz z załącznikami DT-1A).

Tego dnia upływa również termin zapłaty I raty za w/w podatek.

Stawki podatku od środków transportowych nie uległy zmianie.

Uchwała w sprawie określenia stawek od środków transportowych

Nowy wzór deklaracji:

Deklaracja i załączniki

KONTAKT

 • Mapa

Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce

ul. Toruńska 12, 87-165 Cierpice

tel. 56 678-12-12, 56 678-10-93

fax .56 678-12-12

e-mail sekretariat: sekretariat@wielkanieszawka.pl

Godziny pracy Urzędu: 

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00

Wtorek: 8:00 - 16:00

Stopka